Sentro Yabancı Dil Hizmetleri

28 MART 2015

Dünyanın kadın Belediye Başkanları Zirve yaptı, Sentro simultane çevirdi

Avcılar Belediyesi önderliğinde dünyanın birçok ülkesinden kadın Belediye Başkanları İstanbul Üniversitesi Avcılar Yerleşkesi Oditoryumu'nda 28.03.2015 tarihinde buluştu. "Uluslararası Kadın Belediye Başkanları Zirvesi"nin Avcılar'daki bu ilk buluşmasında Sentro 5 dilde simultane çeviri hizmetiyle katkı sundu.

12-22 ŞUBAT 2015

!f İstanbul, bizde bağımlılık yaptı!

!f İstanbul 12-22 Şubat 2015'te bağımsızlığını ilan etti! !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali bizde bağımlılık yaptı. Bu sene 14'üncüsü düzenlenen festivalde yine çeviri sponsoruyuz.

26 KASIM 2014

Türkiye’nin Yeni AB İletişim Stratejisi ve Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı'nda simultane çeviri ve teknik ekipman hizmeti

AB Bakanlığı'nın "Türkiye’nin Yeni AB İletişim Stratejisi ve Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı" etkinliği Sentro Yabancı Dil Hizmetleri'nin simultane çeviri hizmeti ve teknik ekipman tedariği ile 26 Kasım 2014 tarihinde Grand Cevahir Oteli Oditoryum Salonu'nda gerçekleşmiştir.

16-17 EKİM 2014

AECM 2014 Genel Kurul ve Seminer Toplantısı

Avrupa Karşılıklı Kredi Garanti Kuruluşları Birliği kuruluşu AECM, 2014 Genel Kurul ve Seminer Toplantısı'nı 16-17 Ekim 2014 tarihleri arasında Conrad Otel'de Sentro Yabancı Dil Hizmetleri desteğiyle gerçekleştirdi. Etkinlik kapsamında simultane çeviri hizmeti Türkçe dahil, İngilzce, İtalyanca, Almanca, Fransızca ve İspanyolca dillerinde ve TESKOMB (Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği) evsahipliğinde başarıyla gerçekleştirildi.

9 NİSAN 2014

3. Koçluk Konferansı 2014'ün ardından...

Başarıyla gerçekleştirdiğimiz 3. Koçluk Konferansı etkinliğinde Psikolog Dr. Nur Velidedeoğlu Kavuncu tarafından Sentro Yabancı Dil Hizmetlerine katkılarından dolayı teşekkür belgesi verdi. Sektöre katmış olduğu desteğinden dolayı biz de ICF Turkey ve Dekon Congress & Tourism'i temsilen sayın Psikolog Dr. Nur Velidedeoğlu Kavuncu'ya teşekkür ederiz.

9 NİSAN 2014

3. Koçluk Konferansı 2014'ün simultane tercümesi Sentro'ya emanet

ICF Turkey ve Dekon Congress & Tourism organizatörlüğünde gerçekleştirilen 3. Koçluk Konferansı 9 Nisan 2014'te Park Bosphorus Otel'de Sentro'nun simultane sponsorluğunda gerçekleşiyor.

13-23 ŞUBAT 2014

Sentro, 2014'te de !f ISTANBUL'a destek vermeye devam etti!

Sentro Yabancı Dil Hizmetleri, sinemaseverleri bu sene de unutmadı. 13-23 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen !f İstanbul'a bu sene de çeviri sponsorluğuyla destek verdi.

ARALIK 2013

Sentro Yabancı Dil Hizmetleri Büyümeye Devam Ediyor

Sentro Yabancı Dil Hizmetleri, sektörde çevirinin her alanında göstermiş olduğu başarılarına bir yenisini; bir kilometre taşı daha ekliyor.
Sentro, İstanbul'da bulunan Kozyatağı ve Levent ofislerine ek olarak, İzmir Bayraklı'da bir ofis daha açarak sektöre yeni bir dinamizm kazandırıyor.
Kaliteden ödün vermeden, hızımızı kesmeden, daha da uzmanlaşarak büyüyoruz.

İzmir Ofisimizin İletişim Bilgileri:
Adres: Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi, Adalet Mah. Anadolu Cad. No:40 Kat:8 Ofis:802 35530, Bayraklı / İZMİR
Tel: 0232 486 85 15
Faks: 0232 486 85 13

26 AĞUSTOS 2013

UEFA-TFF 2. Pilot Fitness Semineri Sentro tecrübesi ve desteğiyle gerçekleşti.

Bu yıl 26.08.2013 - 29.08.2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen UEFA ve TFF ortak etkinliği olan "UEFA 2. Pilot Fitness Semineri", Sentro tecrübesi ve desteğiyle Limak Eurasia Otel'de gerçekleşti.

26 ŞUBAT 2013

BThaber Platform kapsamındaki "Finans ve Bankacılık Uygulamaları" etkinliği Sentro’nun desteğiyle gerçekleşti.

BThaber Haftalık Bilgi Toplumu Teknolojileri Gazetesi’nin düzenlediği BThaber Platform etkinliklerinin ikincisi "Finans ve Bankacılık Uygulamaları" 26 Şubat 2013 tarihinde Grand Cevahir Hotel’de gerçekleşti. Sentro’nun simultane tercüme desteği verdiği bu etkinlikte, Informatica EMEA Teknoloji Direktörü Bert Oosterhof’la yapılan röportajı aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

ŞUBAT 2013

Türkiye Kas Hastalıkları Derneği, Türkiye’de sağlık alanında büyük bir boşluğu dolduruyor, Sentro destek sunuyor.

Türkiye’de kas hastalıkları alanında vermiş olduğu gönüllülük esasına dayanan hizmetlerine sunduğumuz küçük bir katkı sebebiyle Türkiye Kas Hastalıkları Derneği’nin Sentro Yabancı Dil Hizmetleri’ne vermiş olduğu teşekkür yazısı için biz de Sentro ailesi olarak Türkiye Kas Hastalıkları Derneği nezdinde tüm emektarlarına ve gönüllülerine teşekkür ederiz.

8 KASIM 2012

Sentro, Fenerbahçe - AEL Limassol karşılaşması basın toplantılarının tercüme sponsoru oldu!

SENTRO, 8 Kasım 2012 tarihinde Şükrü Saracoğlu Stadı'nda AEL Limassol takımı ile yapmış olduğu, UEFA Avrupa Ligi C grubu 4. hafta maçı öncesi ve sonrasındaki basın toplantılarının tercüme sponsorluğunu yaptı.

11 EYLÜL 2012

Sentro, Müşteri Çağında Pazarlama Zirvesi 2013 ve İnsan Kaynakları Zirvesi 2013’ün tercüme sponsoru!

SENTRO, MCT Danışmanlık’ın düzenlediği, 05 – 06 Aralık 2012 tarihlerinde ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak olan Müşteri Çağında Pazarlama Zirvesi’nde ve 13- 14 Şubat 2013 tarihlerinde ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’ nda yapılacak olan İnsan Kaynakları Zirvesi’nde tercüme sponsorluğu görevini üstlendi.

Pazarlama Zirvesi’nin bu yılki teması; "Sizin hikayeniz ne?". Her büyük markanın bir hikaye anlattığı fikrinden yola çıkılarak belirlenen tema ile dünyanın en iyi hikayecilerinden, dünyanın en büyük markalarının arkasındaki hikayeleri dinleyebileceğiniz ve muhteşem bir hikayenin nasıl kurgulanacağını deneyimleyeceğiniz 2 unutulmaz gün geçireceksiniz.

Pazarlama Zirvesi’nde kurumlara değer kazandıran hikayelerden, bağlayan, motive eden, satan ve dinleyenlere daha fazlasını isteten hikayelere kadar bir çok ilham veren öyküye tanık olma ve birçok başarılı hikayeyi de ünlü yönetim otoritelerinden ve danışmanlarından dinleme şansınız olacak. Pazarlama Zirvesi 2012’de 5 farklı sahnede; CEO’lar, tanınmış pazarlama profesyonelleri, yeni medya uzmanları, eğlence sektöründen isimler ve tasarımcılardan oluşan bir grupla beraber hikayeciliğin hikayesi anlatılacak.

MCT Danışmanlık'ın geleneksel olarak düzenlediği İnsan Kaynakları Zirvesi ise, insan kaynakları alanındaki en güncel uygulamaların, sorunların ve fırsatların tartışıldığı, Türkiye'nin ve Kıta Avrupa'sının en büyük insan kaynakları kongresi olma özelliği taşıyor. Özel oturumlar, çalışma grupları, fuar sunumları ve farklı birçok etkinliğin yer aldığı Zirve'de yeniliklerin ve yönetim dünyasının nabzının tutulduğu İnsan Kaynakları Zirvesi Fuarı da düzenleniyor. 13-14 Şubat 2013 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek olan 18. İnsan Kaynakları Zirvesi'nin bu yıl ki teması; Enerjiyi Yaratanlar."

11 EYLÜL 2012

Sentro, Webit Kongresi’nin tercüme sponsoru oldu!

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinin gelişmekte olan dijital, teknoloji ve girişimcilik ekosisteminin küresel çapta tek etkinliği “Webit Kongresi”, bu sene dünyanın dört bir yanından 150’den fazla konuşmacıyı 10-11 Ekim tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda ağırlayacak. Kongre’de 60 ülkeden 6.000 delegenin bir araya gelmesi bekleniyor. Fuarda Google, Facebook, Adobe, Intel, Mozilla, Yandex, PayPal, IBM, Opera, Qualcomm, Digital Ecosystems gibi dünyanın en yenilikçi ve en tanınan şirketleri ile Forrester, Boston Consulting Group, Arthur D Little gibi araştırma ve danışmanlık şirketlerinden tanınmış konuşmacı ve üst düzey yöneticiler, Edelman, OMD, G2, DDB Tribal, LBi, Huge gibi iletişim dünyasının lider direktörleri ile Ferrero, Nokia, Renault’nun üst düzey marka temsilcileri, TechCrunch, The Next Web, Wall Street Journal’dan dijital medya temsilcileri ile, Etihad Etisalat (Mobily), Mobinil (Africa), Deutsche Telekom AG, Orange, Azerfone Telekom firmalarının CEO’ları bulunacak.

1 AĞUSTOS 2012

Sentro, GEA Arama ve Kurtarma Ekoloji Grubu'nun resmi websitesinin İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Japonca dillerine tercümesinin sponsoru oldu.

Daha fazla bilgi için GEA'nın resmi websitesi www.gea.org.tr adresini ziyaret ediniz.

15 ŞUBAT 2012

Sentro Yabancı Dil Hizmetleri, İNSAN KAYNAKLARI ZİRVESİ 2012’nin tercüme sponsoru oldu.

15-16 Şubat tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen, İnsan Kaynakları Zirvesi 2012’nin tercüme sponsorluğu Sentro Yabancı Dil Hizmetleri üstlendi. “Dönüşüm Zamanı! Yenilenmeye ve büyümeye hazır mısınız?” sloganıyla başlayan zirve hakkında detaylı bilgi için www.insankaynaklarizirvesi.com web sitesini ziyaret ediniz.

10 ŞUBAT 2012

Sentro, MICE ödüllerinin simultane çeviri sponsorluğunu üstlendi.

Bu yıl ilki, 10 Şubat 2012 tarihinde, Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen MICE Kongre, Toplantı ve Etkinlik ödüllerinin simultane ve yazılı bütün tercümelerinin sponsorluğunu Sentro üstlendi.

1 ŞUBAT 2012

Sentro, !F ISTANBUL 2012’nin simultane çeviri sponsoru!

Sentro Yabancı Dil Hizmetleri, İstanbul ve Ankara’da, 2012 yılından itibaren ayrıca İzmir’in de katılımıyla bu yıl on birincisi düzenlenen !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin simultane tercüme sponsorluğunu üstlendi.

22 ARALIK 2011

Sentro Yabancı Dil Hizmetleri, MÜŞTERİ ÇAĞINDA PAZARLAMA ZİRVESİ 2011’in tercüme sponsoru oldu.

7-8 Aralık tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen, Müşteri Çağında Pazarlama Zirvesi 2011’in tercüme sponsorluğu Sentro Yabancı Dil Hizmetleri üstlendi. “Aşk, Pazarlamanın Kareköküdür” sloganıyla Peter Economides başkanlığında başlayan konferans hakkında detaylı bilgi için www.pazarlamazirvesi.com web sitesini ziyaret ediniz.

17 ARALIK 2011

Avrupa Birliği Bakanlığı Genç Çevirmenler Yarışması 2011’e katılan çevirmenimiz Kenan Aydın, yarışmada ikincilik ödülünü kazandı.

Avrupa Birliği’ne (AB) katılım sürecinde olan ülkemiz, AB müktesebatına uyum sağlamanın yanı sıra, söz konusu müktesebatı Türkçe’ye çevirmektedir. Bu çerçevede, Avrupa Birliği Bakanlığı bünyesinde Çeviri Eşgüdüm Başkanlığı (ÇEB) kurulmuştur. ÇEB, AB müktesebatının Türkçe’ye çevrilmesi çalışmalarını koordine etmekte, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği halinde çevirilerin dilbilimsel, teknik ve hukuki revizyonunu yapmakta ve AB terminolojisi veri tabanının oluşturulması çalışmalarını yürütmektedir.

Ülkemizin AB’ye üye olmasıyla birlikte Türkçe AB’nin resmi dillerinden biri olacaktır. Çok dillilik AB’nin temel ilkeleri arasında yer almaktadır ve AB’nin halihazırda 23 resmi dili bulunmaktadır. Bu doğrultuda, Avrupa Komisyonu bünyesinde 1750 dilbilimcinin görev yaptığı dünyadaki en büyük çeviri merkezlerinden biri faaliyet göstermektedir.

Yarışma, 17 Aralık 2011 tarihinde İstanbul’da yapılmıştır. Yarışmaya toplam 24 üniversite ve 34 bölümden son sınıf öğrencileri katılmıştır. Yarışmaya katılan öğrenciler üniversiteler tarafından belirlenmiştir. 55'i İngilizce, 19’u Fransızca, 19’u Almanca dillerinde olmak üzere toplam 93 öğrenci yarışmıştır.

Yarışmada AB ile ilgili bir metin Türkçe'ye çevrilmiştir. Kaynak metin, AB'nin çalışma dilleri olan İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinden birinde hazırlanmıştır.

Yarışmanın değerlendirilmesi Avrupa Birliği Bakanlığı mensupları arasından oluşturulan Çeviri Yarışması Değerlendirme Komisyonu tarafından yapılmaktadır. Değerlendirme kriterleri, kaynak ve hedef metne hâkim olmayı, Avrupa Birliği terminolojisini doğru kullanmayı, dilbilgisi kurallarına uymayı içermektedir.